Gorjenii sunt aşteptaţi la Cross-ul Speranţei

303

Primăria Municipiului Târgu-Jiu organizează Cross-ul Speranţei, duminică, 24 mai,la ora 11:00, în zona Parc-Insuliţă. Gorjenii sunt aşteptaţi, cu mic, cu mare, să se alăture organizatorilor şi să-şi unească forţele pentru a-i ajuta pe cei care au fost diagnosticaţi cu cancer. Municipalitatea îndeamnă cetăţenii să dea dovadă de solidaritate.

1 COMENTARIU

1. Faza pe zona la atletism de la R. Valcea …. Clubul Pandurii Tg – Jiu a deplasat 3 sportivi care au obținut următoarele rezultate : Renghea Lucian (grupa-copii 2 ) a alergat proba de 500 m liber terminând cursa pe locul 2 si la 150 m plat terminând pe locul 3 , Sandru Isabela (grupa-copii 3) a ieșit a-2-a la proba de 150 m fete , iar cea mai grea proba din concurs s-a dovedit a fi cea de 800 m fete unde Patricia Mihutoiu a obținut locul a-3-lea si apoi alergând si in proba de 150 m plat unde s-a clasat tot pe locul 3 calificându-se la Finalele Campionatului Național de Atletism care se desfășoară in aceasta vara la Bucuresti