CSȘ Târgu Jiu, în căutarea unui nou titlu național

311

CSŞ Târgu-Jiu a obţinut dreptul de a organiza Turneul Final al Campionatului Naţional de baschet under 16, acesta urmând să aibă loc la Târgu Jiu, în Sala Sporturilor, în perioada 21-25 mai.
La acest turneu final vor participa opt echipe ce au fost împărţite în două serii. Din seria P fac parte Steaua CSM Eximbank, BC Mureş Târgu Mureş, BC Olimpic Baia Mare şi CS 4Sports Bucureşti.
Tinerii baschetbalişti gorjeni au fost repartizaţi în seria O, alături de CSŞ Unirea Iaşi, U Mobitelco Cluj şi ACS Dan Dacian.
Lotul de jucători cu care CSŞ Târgu Jiu under 16 va lupta pentru un nou titlu de campioană este format din Silviu Sanda, Adrian Vlad, Alexandru Berca, Camil Berculescu, Radu Rîşniţă, Alexandru Buzuloiu, Horia Constantinescu, Eduard Bălcescu, Horia Homescu, Alexandru Buju, Cătălin Tilea şi Gabriel Ciurea, antrenorii echipei fiind Gabriel Bekeş şi Ionuţ Berca.
Silviu Sanda, Adrian Vlad şi Camil Berculescu se află şi în lotul lărgit al echipei naţionale ce va reprezenta România la Campionatul European U16 din Macedonia.

Programul meciurilor – Turneu Final U-16
Miercuri – 21.05.2014
10:00 – CSŞ Unirea Iaşi – U Mobitelco Cluj
12:00 – CSA Steaua Eximbank Bucureşti – CS 4Sports Bucureşti
14:00 – BC Mureş Tg. Mureş – BC Olimpic Baia Mare
16:00 – CSŞ Târgu Jiu – ACS Dan Dacian Bucureşti

Joi – 22.05.2014
10:00 – Acs Dan Dacian Bucureşti – CSŞ Unirea Iaşi
12:00 – BC Olimpic – CSA Steaua Eximbank Bucureşti
14:00 – CS 4Sports Bucureşti – BC Mureş Tg. Mureş
16:00 – U Mobitelco Cluj – CSŞ Târgu Jiu

Vineri – 23.05.2014
10:00 – U Mobitelco Cluj – ACS Dan Dacian Bucureşti
12:00 – CSA Steaua Eximbank Bucureşti – BC Mureş Tg. Mureş
14:00 – BC Olimpic Baia Mare – CS 4Sports Bucureşti
16:00 – CSŞ Târgu Jiu – CSŞ Unirea Iaşi

Sâmbătă – 24.05.2014
09:00 – Locul 4 Seria O – Locul 3 Seria P (Meci 1)
11:00 – Locul 3 Seria O – Locul 4 Seria P (Meci 2)
13:00 – Locul 2 Seria O – Locul 1 Seria P (Meci 3)
15:00 – Locul 1 Seria O – Locul 2 Seria P (Meci 4)

Duminică – 25.04.2014
09:00 – Învinsă Meci 1 – Învinsă Meci 2 (Locurile 7-8)
11:00 – Învingătoarea Meci 1- Învingătoarea Meci 2 (Locurile 5-6)
13:00 – Învinsă Meci 3 – Învinsă Meci 4 (Locurile 3-4)
15:00 – Învingătoarea Meci 3 – Învingătoarea Meci 4 (Locurile 1-2)
17:00 – FESTIVITATE DE PREMIERE
Cristi Constantinescu

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here