Scoruri-fluviu la judeţ

124

Clasamentul rămâne strâns în Liga 4 din Gorj, unde primele patru formaţii sunt despărţite doar de 4 puncte. Gilortul Târgu Cărbunești este singura echipă neînvinsă, urmată în clasament de Bustuchin şi Fărcăşeşti, echipe care au “rupt” plasa porţilor adverse în acest weekend. Singurul scor alb al rundei s-a înregistrat între Știința Turceni şi CS Jiul Rovinari.
Liga 4, Etapa 8
FC Petrolul Țicleni 2 – 0 CS Internațional Bălești
AS Știința Flacăra Roșia de Amaradia 0 – 16 CS Vulturii Fărcășești
CS Parângul Bumbești-Jiu 0 – 1 AS Unirea Crușeț
CS Gilortul Târgu Cărbunești 3 – 1 AS Avântul Baia-de-Fier
AS Știința Hurezani 2 – 1 AS Viitorul Negomir
CS Petrolul Bustuchin 8 – 0 AS Minerul II Mătăsari
ACS Știința Turceni 0 – 0 CS Jiul Rovinari 2016
AS Petrolul Stoina 0 – 6 CS Novaci
Clasament – Liga 4
Nume echipa M V E I G P A
1.CS Gilortul Târgu Cărbunești 8 7 1 0 20-7 22p +7
2.CS Petrolul Bustuchin 8 7 0 1 30-6 21p +9
3.CS Vulturii Fărcășești 8 6 1 1 37-8 19p +7
4.FC Petrolul Țicleni 8 6 0 2 19-12 18p +6
5.ACS Știința Turceni 8 5 2 1 30-9 17p +5
6.AS Unirea Crușeț 8 5 0 3 25-11 15p +3
7.CS Internațional Bălești 8 5 0 3 21-11 15p +3
8.CS Novaci 8 4 1 3 26-14 13p +4
9.CS Parângul Bumbești-Jiu 8 4 0 4 25-16 12p -3
10.AS Știința Hurezani 8 3 1 4 20-27 10p -5
11.CS Jiul Rovinari 2016 8 2 3 3 8-11 9p 0
12.AS Viitorul Negomir 8 2 1 5 18-24 7p -5
13.AS Avântul Baia-de-Fier 8 2 0 6 15-26 6p -6
14.AS Petrolul Stoina 8 1 0 7 5-24 3p -9
15.AS Minerul II Mătăsari 8 0 0 8 6-36 0p -9
16.Flacăra Roșia de Amaradia 8 0 0 8 4-67 0p -12
Liga 5, Etapa 10
AS Stiinta Drăguţeşti 1 – 2 AS Dănești
AS Viitorul Brănești 3 – 0 AS Pandurii Bumbești Pițic
AS Unirea Dragotești 1 – 5 AS Oltețul Alimpești
AS Aninoasa 7 – 3 AS Știința Godinești
AS Gilortul Bengești 3 – 0 AS Foresta Văgiulești
CS Dumbrava Câlnic 2 – 8 AS Triumful Borăscu
AS Unirea Bolboși 9 – 3 AS Viitorul Cătunele
AS Viitorul Plopșoru 3 – 2 AS Energetica Tismana
AS Bradul Polovragi 3 – 1 AS Scoarța
Clasament – Liga 5
Nume echipa M V E I G P A
1.AS Triumful Borăscu 10 7 1 2 50-21 22p +7
2.AS Viitorul Plopșoru 10 7 1 2 28-16 22p +4
3.AS Gilortul Bengești 10 6 3 1 25-7 21p +3
4.AS Unirea Bolboși 10 6 3 1 31-19 21p +3
5.AS Oltețul Alimpești 10 6 1 3 51-22 19p +7
6.AS Știința Godinești 10 6 0 4 42-22 18p +6
7.AS Viitorul Brănești 10 6 0 4 27-24 18p +3
8.AS Scoarța 10 5 2 3 22-16 17p +2
9.AS Stiinta Dragutesti 10 5 1 4 36-20 16p +1
10.AS Unirea Dragotești 10 4 2 4 33-36 14p -1
11.AS Dănești 10 4 1 5 33-29 13p +1
12.AS Aninoasa 10 4 1 5 25-26 13p -2
13.AS Viitorul Cătunele 10 4 0 6 36-42 12p -3
14.AS Foresta Văgiulești 10 4 0 6 24-52 12p 0
15.AS Energetica Tismana 10 3 2 5 18-32 11p -4
16.AS Bradul Polovragi 10 3 0 7 20-34 9p -9
17.CS Dumbrava Calnic 10 1 0 9 12-35 3p -15
18.Bumbești Pițic 10 0 0 10 10-70 0p -12
Cătălin Pasăre

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here