Prima victorie din amicale

1056

După ce a pierdut meciurile de verificare cu FC Hermannstadt (1-4) şi Tractorul Cetate (1-2), Pandurii Târgu-Jiu a reuşit şi prima victorie din perioada de pregătire. Succesul a venit împotriva unui oponent ,,clasic” din amicale, Internaţional Băleşti (Liga 4). Trupa condusă de Adrian Bogoi s-a impus cu 3-0. Marcatorii meciului de la Târgu-Jiu au fost Patrik Popescu, revenit după ce a dat probe la FC Argeş, Şendroiu şi Filip. Partida s-a jucat pe terenul trei din Complexul Sportiv. În prima repriză au fost folosiţi şi doi dintre jucătorii veniţi în probe la Pandurii. Gazdele au început în formula: Dinu – Oiţă, Ciobanu,Gheorghe, Bratu, Şendroiu, Trancă, Vasilescu, Rasoveanu, Dumitru, Patrik Popescu. În repriza a doua antrenorul Adrian Bogoi a schimbat întreaga echipă şi a trimis pe teren restul jucătorilor din lot, fotbalişti aflaţi în probe şi mai mulţi tineri jucători de la grupele de juniori: Opriţa, Lică, Almic, Tănăsoiu, Dinu Ivănescu, Unguru, Gheorghe Leonard, Safta, Peia, Filip, Stăniloiu şi Cuţitoiu. La joc a asistat şi fostul căpitan al formaţiei noastre, Denis Brânzan, plecat între timp la Piteşti. Fraţii Cotolan, Măicăneanu, Cristea şi Dănăricu nu au evoluat fiind accidentaţi. Ultimul se antrenează doar la sala de forţă. Potrivit site-ului oficial, Pandurii va susţine încă două jocuri de verificare în săptămâna care va urma, cu Gilortul Târgu Cărbuneşti şi CS Mioveni.