Bronz european pentru Andrei Musteţ

1128

Pugilistul gorjean Andrei Musteţ s-a întors cu medalia de bronz de la Campionatul European de box pentru tineret de la Budva (Muntenegru). Sportivul format de maestrul emerit Ninel Geică a obţinut un loc pe podium după ce l-a învins la puncte (4-1) pe croatul Deni Alagic, în sferturile categoriei 63,5 kg. Drumul spre finală a fost întrerup de georgianul Lasha Gagnize. ,,Cel mai intens sentiment a fost acela că nu am câștigat medalia de bronz, ci am pierdut-o pe cea de aur. Asta o să mă motiveze să muncesc mai mult și să mă dedic chiar mai mult acestui sport. Vreau să îi mulțumesc lui Dumnezeu pentru tot ceea ce mi-a oferit până acum pentru că doar El știe ce trebuie să se întâmple în viața mea pentru a-mi îndeplini visul. Vreau să vă mulțumesc tuturor celor care m-ați susținut și vă promit că revenirea mea în ring va fi fenomenală”, a scris, pe Facebook, Museţ, după terminarea competiției. Andrei este legitimat la CS Jiul Rovinari 2016.