Prima adversară a Pandurilor, eşec drastic în Antalya

1122

CSM Reşiţa şi-a început de duminică al doilea cantonament din această iarnă. Echipa bănăţeană se află pe pământ turcesc, şi a debutat cu o înfrângere în seria jocurilor de pregătire din Antalya. Luni, trupa lui Dorinel Munteanu a fost învinsă clar de FC Montana, ocupanta locului 3 din liga a doua bulgară, scor 0-3. Următorul test este miercuri, cu HB Køge, ocupanta locului 7 în liga secundă din Danemarca.
CSM Reşiţa, prima repriză: Zimmermann – Aska, Ehmann, Erichot, R. Ispas – Laur. Rus, Ţegle, Breşneni – Luboya, Dodoi, Dat.
CSM Reşiţa, a doua repriză: Zimmermann – Szijj, Erichot, Vasiu, Caragea, Danci, C. Cristea, Fl. Dobre, Vădrariu, Laur. Buş, D. Ene
Lotul deplasat de CSM Reşiţa în Turcia: Zimmermann – L. Acka, Szijj, Ehmann, Erichot, Vasiu, Banac, Caragea, R. Ispas, L. Rus, Danci, Calu, Ţegle, C. Cristea, Luboya, L. Buş, Breşneni, Dodoi, Fl. Dobre, Dat, Vădrariu, D. Ene, Astafei.
CSM Reşiţa este prima adversară a pandurilor în meciurile oficiale din 2020. Partida se va disputa la Târgu- Jiu.