Pandurii, neînvinsă în campionat

457

Pandurii și CFR Cluj au terminat la egalitate în etapa a patra din Liga 1, scor 1-1, după ce în prima parte tabela a fost nemodificată.
Ardelenii au avut o ocazie mare de a deschide scorul după un sfert de oră de la fluierul de start, însă Cristian Lopez a tras mult peste poartă din poziție centrală. Pandurii a răspuns prin Țucudean. Atacantul a fost lansat de Sânmărtean, însă Mincă s-a opus golului.
În cele din urmă, când mai erau 14 minute de joc, Mrzljak a prins o torpilă de la 25 de metri și Mincă n-a mai avut reacție. CFR a egalat patru minute mai târziu prin Cristian Lopez, care a trimis cu capul după o centrare de pe partea stângă.
După primele 4 jocuri, Pandurii a acumulat 8 puncte și ocupă locul secund în Liga 1.