Ghinion pentru panduri

375

Pandurii Târgu Jiu a pierdut pe teren propriu în fața elevilor lui Reghecampf, scor 0-1. Roș-albaștrii au început mai bine și au avut prima ocazie în minutul 4, când Stanciu a șutat de la 20 de metri și Lazar a reținut cu emoții. În minutul 16, Boldrin a executat periculos o lovitură liberă de la 25 de metri, dar balonul a trecut pe lângă poară.
Gorjenii și-au trecut și ei în cont prima ocazie după prima jumătate de oră. Țucudean a fost angajat bine de Pleașcă, atacantul a scăpat spre poartă, însă vârful a greșit pasa către Herea și faza s-a stins.
Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 68 de Boldrin. La ultima fază a meciului, gorjenii au executat o lovitură liberă, Tamaș a respins greșit și băieții lui Grigoraș n-au reușit să împingă balonul în poartă.