Echipa de baschet a rămas singura fără victorie în LNBM

620

CSM Târgu Jiu mai are un singur meci în acest an. Baschetbaliștii gorjeni se deplasează pe terenul formației Rapid București, una dintre pretendentele la titlu în 2023. Alb-albaștrii nu au reușit nicio victorie în actuala ediție de campionat și, din păcate, au șanse mari să încheie anul fără succes, având în vedere diferența de buget și parcursul celor două formații care se întâlnesc în Sala ,,Rapid”. O altă veste proastă pentru gorjeni este că formează singura trupă fără victorie din cele două conferințe. Toate celelalte 17 echipe au reușit să bifeze cel puțin un meci câștigat. Laguna București a produs una dintre surprizele campionatului și a trecut, pe 23 decembrie, de Dinamo București, scor 78-77, după o repriză de prelungiri. Cei drept, ,,rechinii” au 12 partide disputate, din care 11 înfrângeri. Meciul dintre Rapid București și CSM Târgu Jiu se dispută în această seară, începând cu ora 19.00.