Petrişor Gănănău a ocupat din nou locul I

560
petrisor-gananauPetrişor Gănănău şi antrenorul său Ion Geică s-au întors luni de la Arad, unde au participat la Cupa „Silva Lazăr” la box. Aceasta a fost cea de-a XII-a ediţie a concursului, iar gorjenii au avut acolo pentru prima dată un reprezentant. Competiţia s-a desfăşurat pe 16 august la arena din comuna Vârfurile, judeţul Arad.
Gănănău a obţinut locul I la categoria 91 kg, învingându-l pe Marius Tătaru de la formaţia Silva Lazăr Motorul Arad. Cupa a fost adjudecată după patru ore de meciuri de box, îmbinate cu muzica lui Tinu Verşezan. Spectacolele au adunat peste 1.500 de spectatori, care au beneficiat de mese gratuite din partea sponsorilor competiţiei.

Echipele participante au fost din Ungaria şi România, în număr total de nouă, fiecare cu câte un reprezentant. De asemenea, în timpul competiţiei s-a putut auzi imnul românilor şi al ungurilor.