Gilortul rămâne inconstantă în amicale

973

Gilortul a suferit o nouă înfrângere severă în jocurile de pregătire. Trupa gorjeană care evoluează în Seria 7 a Ligii 3 a fost învinsă, în weekend, de Minerul Costeşti. Gazdele s-au impus cu 4-1, exact scorul cu care pierduseră în urmă cu o săptămână la Târgu Cărbuneşti. Interesant este că toate golurile au fost marcate în mitanul secund. Cătălin Păun a deschis scorul pentru vâlceni (52), dar Bogdan Dănăricu a egalat după numai un minut. Riposta nu a mai fost pe măsură în ultima jumătate a reprizei, când amfitrionii au punctat de trei ori, prin Raul Horumbă (63) şi George Neacșu (70, 75). Istudor, Duriță și Gîlcescu au lipsit din tabăra oaspeţilor.
Din păcate, partida nu a fost lipsită de incidente.
,,Cu 3 minute înainte de expirarea timpului de joc, Alex Stoica a scos echipa de pe teren, fiind nemulțumit de faptul că centralul nu a sancționat o intrare brutală a unui adversar la Avrămescu și nici nu a acordat penalty la un fault asupra lui Ciutică. De asemenea, în minutul 62, Gheorghe a fost victima unei intrări mai dure din partea unui adversar, fiind înlocuit”, au transmis reprezentanţii clubului pe pagina de facebook.
Gilortul: Constantinescu – Dogaru, Cuțitoiu, Gheorghe (62′ Boboc), Almăjanu (71′ Chirică) – Dănăricu (74′ Safta), Avrămescu – Căldăraru (80′ Lazăr), Ciutică, Bucur – Cornicioiu.
Gilortul va juca următorul meci de pregătire împotriva formației Jiul Rovinari. Partida se va desfășura pe Stadionul Tineretului din Rovinari miercuri, 2 martie, începând cu ora 16:00.