CSU Craiova, start slab

443

CSU Craiova nu a reușit nici o victorie în acest sezon, acumulând un singur punct după primele trei etape.
Craiova a pierdut nemeritat în ultima etapă acasă, 1-2 cu Astra, fiind îngenunchiată în prelungirile întâlnirii spre disperarea antrenorului Emil Săndoi: “Am avut multe ocazii de gol, mai ales în repriza a doua, care a fost bună. Acesta este fotbalul, iar azi a fost nedrept! În cel mai rău caz, meciul trebuia să se încheie la egalitate. Tot noi trebuie să ieșim din pasa proastă în care suntem. Din păcate, facem cadouri adversarilor, greșeli de marcaj, pierdem mingea când nu trebuie să o facem și de fiecare dată suntem taxați. În plus, noi nu marcăm din situații clare de gol. Jucătorii care au intrat au făcut un efort fantastic. Zlatinski a ordonat jocul la mijlocul terenului, iar Bancu și Hergheligiu au intrat și ei bine. Trebuie să fim mai concentrați și responsabili în anumite situații, pentru că aici suferim noi“. CSU Craiova a ratat și un penalty în minutul 54 la scorul de 0-1.Cei doi antrenori, Cîrțu și Săndoi au ratat momentul psihologic al meciului. “Nu m-am uitat nici eu la penalty. Dacă am fi reușit să înscriem acolo, eram pe val și poate că am fi reușit să tranșăm jocul în favoarea noastră. Din punct de vedere al jocului, suntem la un nivel peste mediu“, a declarat Săndoi.