Viitorul, înfrângeri pe ambele fronturi

1210

Viitorul Târgu Jiu a avut un sfârșit de săptămână nefast. Două înfrângeri au înregistrat echipele clubului gorjean, care au cedat la Slatina și Bustuchin. Formația de ligă secundă, condusă de Florin Stîngă, a pierdut amicalul disputat disputat pe Stadionul „1 Mai”. CSM Slatina s-a impus cu scorul de 2-0. Golurile gazdelor au fost marcate de Alexandre Oliveira şi Dorin Toma. Oaspeții au început jocul cu următoarea formulă: Alex Krupenschi – Robert Dănescu, Adrian Stoian, Radu Rogac, Adelin Pîrcalabu – Paulian Banu, Denis Brînzan, Florin Răsdan(C) , Vlad Toma – Gabriel Dodoi, Claudiu Dragu. Formațiile din eșalonul doi au intrat în pauză competițională până pe 25 noiembrie. Nici elevii lui Constantin Andriucă nu au avut mai mult noroc. Viitorul 2 a cedat confruntarea găzduită la Bustuchin, împotriva Jiului Petroșani. Vizitatorii au câștigat cu 2-1, deși ,,satelitul” a beneficiat și de câțiva jucători de la echipa mare. Unul dintre aceștia, Andrei Istrate, a marcat și golul din minutul 64. Gorjenii au aliniat următoarea formulă: Raul Opric – Adrian Godja, Laurențiu Caba, Alex Sîrbu, Sebastian Chelariu – Vlad Buțurcã , Răzvan Vulpe (C), Nicholas Geană, Răzvan Vespe, Ovidiu Rasoveanu – Andrei Istrate. Au mai intrat Florin Marica, Cătălin Afrim, Mario Lipianu și Răzvan Murgu. Meciul a contat pentru etapa a 13-a din Liga 3.