UCB, învinsă din nou

1012

Handbaliștii universitari gorjeni mai au până să cunoască succesul în actualul sezon competițional. CS UCB Târgu Jiu a fost învinsă cu 38-30 de CSM Făgăraș, într-un meci care a contat pentru etapa a patra a Diviziei A, liga secundă de handbal masculin. Gazdele au avut un avantaj important încă de la pauză, 21-15, și au condus tot meciul. Elevii lui Adrian Gorun s-au apropiat cel mai mult la două goluri, 26-24, în minutul 41. Oaspeții nu au avut nici noroc. Portarul Adrian Rădulescu, cu 16 intervenții salvatoare până atunci, s-a accidentat pe final de partidă, iar locul său în poartă a fost luat de Vlad Bondoc. Gorjenii au dat totuși cel mai bun marcator, pe Alexandru Druga, cu 12 reușite. Au mai punctat pentru UCB Dalian Mihai (5), Florentin Stali (5), Ştefan Maranca (3), Vlad Bondoc (2), Ionuț Mazilu (2) și Tiberiu Faur (1).În runda următoare, ,,universitarii” evoluează pe teren propriu, cu CSM Oradea. Partida se joacă sâmbătă, 14 octombrie. UCB are 4 înfrângeri în Divizia A.