Pandurii ajuta CSMS Iaşi sa scape de ultimul loc !

450

Pandurii au pierdut rusinos meciul disputat cu “lanterna rosie” CSMS Iasi, care astfel obtine doar a doua victorie în actualul sezon si paraseste ultimul loc al Ligii 1. Scor final : CSMS Iaşi – Pandurii 3-0 !
Moldovenii s-au distrat cu formaţia lui Petre Grigoraş, impunîndu-se fără drept de apel. Matulevicius a marcat în proprie poartă în minutul 11, pentru ca Bole să dubleze avantajul şase minute mai tîrziu. Chiar in debutul reprizei a doua ( min.51) moldovenii au rămas în 10 oameni, dupa eliminarea pentru al doilea cartonas galben a lui Creţu a luat al doilea galben. In inferioritate numerica, iesenii si-au mărit diferenţa prin Bosoi (min.56) cu un sut de la marginea careului. Desi au jucătorii lui Grigoraş au avut câteva ocazii, acestea au fost irosite, astfel că meciul s-a încheiat cu scorul de 3-0.