Etapa neagră în Liga 3! Reprezentantele Gorjului au încasat nouă goluri!

1294

Sfârșit de săptămână nefast pentru cele două echipe gorjene care evoluează în Liga 3. Gilortul Târgu Cărbunești și Viitorul 2 Târgu Jiu au avut viață grea în Seria 7.
Trupa lui Mario Găman a fost îngenuncheată de una dintre favoritele la promovare, CSM Deva. Hunedorenii s-au impus cu 4-0, după ce au dat câte două goluri pe repriză. Kayondo, cu o dublă, (32, 60), Alexandru Popescu (33) și Adrian Bedea (81) au marcat pentru gazde. ,,Satelitul” Viitorului a încasat cinci. Echipa pregătită de Costel Andriucă are palida consolare că a înscris de două ori. Răzvan Vespe (44) și Ovidiu Rasoveanu (59) au dat golurile amfitrionilor, în timp ce Marian Stoenac a reușit un ,,poker” (19, 45, 55, 83), iar Raul Iorgulescu a pus cireașa pe tort în ultimul minut. După aceste rezultate Gilortul a căzut pe 4, iar Viitorul ocupă poziția a șaptea în clasament.