Bustuchin şi Turceni, victorii înainte de derbi!

558

Cele mai bune echipe de la judeţ, Petrolul Bustuchin şi Ştiinţa Turceni au obţinut succese categorice şi în runda cu numărul 11.
Liderul a trecut de Unirea Cruşeţ, scor 2-6, iar deţinătoarea Cupei Gorjului s-a impus, fără emoţii, la Mătăsari, 0-5. Victoriile primelor clasate pică perfect, exact înainte de derbiul care se va desfăşura etapa viitoare la Bustuchin. Cele două formaţii sunt despărţite de numai 2 puncte în clasament, iar, până acum, nu au cunoscut gustul înfrângerii în Liga a 4-a.
La Onoare, Triumful Borăscu rămâne lider în clasament, în timp ce scorul etapei s-a înregistrat între AS Pandurii Bumbești Pițic şi AS Viitorul Plopșoru (2-7).

Liga a 4-a, Etapa 11
AS Petrolul Stoina 1 – 5 CS Novaci
CS Gilortul Târgu Cărbunești 1 – 5 FC Petrolul Țicleni
AS Avântul Baia-de-Fier 2 – 4 CS Parângul Bumbești-Jiu
AS Minerul II Mătăsari 0 – 5 ACS Știința Turceni
AS Energetica Tismana 4 – 1 AS Viitorul Negomir
AS Știința Hurezani 3 – 3 AS Stejari
CS Jiul Rovinari 2016 0 – 2 CS Vulturii Fărcășești
AS Unirea Crușeț 2 – 6 AS Petrolul Bustuchin

Clasament – Liga a 4-a
# Nume echipă M V E I G P A
1 AS Petrolul Bustuchin 11 10 1 0 40-6 31p +16
2 ACS Știința Turceni 11 9 2 0 50-7 29p +14
3 FC Petrolul Țicleni 11 7 1 3 32-17 22p +4
4 CS Novaci 11 6 3 2 19-10 21p +3
5 CS Parângul Bumbești-Jiu 11 6 2 3 25-18 20p +2
6 CS Gilortul Târgu Cărbunești 11 6 1 4 35-22 19p +1
7 CS Vulturii Fărcășești 11 6 1 4 26-30 19p +4
8 CS Jiul Rovinari 2016 11 5 3 3 21-16 18p +3
9 AS Unirea Crușeț 11 5 2 4 23-23 17p +2
10 AS Minerul II Mătăsari 11 4 1 6 14-25 13p -5
11 AS Energetica Tismana 11 3 1 7 19-25 10p -5
12 AS Viitorul Negomir 11 3 0 8 13-35 9p -9
13 AS Petrolul Stoina 11 2 1 8 14-26 7p -11
14 AS Stejari 11 2 1 8 16-32 7p -8
15 AS Avântul Baia-de-Fier 11 2 1 8 14-42 7p -11
16 AS Știința Hurezani 11 0 3 8 12-39 3p -12

Liga a 5-a, Etapa 12
AS Știința Godinești 3 – 0 AS Știința Peştişani
CS Dumbrava Câlnic 1 – 2 AS Viitorul Brănești
AS Bradul Polovragi 4 – 1 AS Foresta Văgiulești
AS Gilortul Bengești 3 – 2 AS Aninoasa
AS Pandurii Bumbești Pițic 2 – 7 AS Viitorul Plopșoru
AS Unirea Bolboși 4 – 2 AS Scoarța
AS Stiinta Drăguţeşti 2 – 1 AS Viitorul Cătunele
AS Unirea Dragotești 1 – 5 AS Triumful Borăscu
AS Oltețul Alimpești 4 – 3 AS Știința Flacăra Roșia de Amaradia

Clasament – Liga a 5-a
# Nume echipă M V E I G P A
1 AS Triumful Borăscu 12 10 1 1 50-17 31p +13
2 AS Aninoasa 12 8 1 3 44-21 25p +7
3 AS Viitorul Cătunele 12 8 1 3 38-24 25p +7
4 AS Gilortul Bengești 12 8 0 4 33-16 24p +6
5 AS Ştiinţa Drăguţeşti 12 7 1 4 37-27 22p +4
6 AS Știința Flacăra Roșia de Amaradia 12 7 0 5 36-24 21p +3
7 AS Unirea Bolboși 12 7 0 5 38-27 21p +3
8 AS Bradul Polovragi 12 6 1 5 28-21 19p +1
9 AS Scoarța 12 6 0 6 24-20 18p 0
10 AS Viitorul Plopșoru 12 5 2 5 30-26 17p -1
11 AS Știința Godinești 12 4 3 5 28-31 15p -3
12 AS Foresta Văgiulești 12 4 3 5 20-28 15p -3
13 AS Oltețul Alimpești 12 5 1 6 33-42 13p -2
14 AS Viitorul Brănești 12 4 0 8 20-34 12p -6
15 AS Stiinta Peştişani 12 3 2 7 23-29 11p -7
16 AS Unirea Dragotești 12 3 2 7 15-27 11p -7
17 CS Dumbrava Câlnic 12 3 2 7 17-40 11p -7
18 AS Pandurii Bumbești Pițic 12 0 0 12 14-74 0p -18

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here