Junioarele 3, învinse de CSS 6 București

1079

Echipa de Junioare 3 a Clubului Sportiv Municipal Târgu Jiu a pierdut cel de-al doilea joc de la Turneul Final, desfășurat la Reșița. Handbalistele lui Andrei Enache au fost învinse de către campioana în exercițiu, CSS 6 București. Jucătoarele din capitală s-au impus cu 37-21. Formația adversă a câștigat prima repriză cu scorul de 12-8. Partea secundă s-a încheiat la egalitate, 8-8, dar CSS s-a impus clar în repriza a treia, scor 17-5. În ultimele minute ale jocului au fost trimise pe teren și handbalistele care evoluaseră mai puțin. Nici în acest meci, CSM Târgu Jiu nu s-a putut baza pe una dintre piesele de bază ale echipei, Rebeca Imbri, accidentată. Din nou, cea mai bună marcatoare din tabăra noastră a fost Slageana Radosavlevici, cu 7 reușite. În primul meci al turneului, echipa noastră trecuse de CSM Slatina, scor 34-31. Astăzi, de la ora 10.00, gorjencele vor avea în față o altă formație din capitală, CSM București.
CSM TÂRGU JIU: Daria Dumitru, Vanesa Podărița – Raluca Chiriac (3), Raisa Copăcean (1), Luiza Cruceru, Bianca Bîrlete (1) , Alesia Cișmașu (4), Sonia Motoc, Elena Căciularu (1), Cristina Grecu (3), Elisa Hentea (1), Slageana Radosavlevici (7), Emanuela Iliescu, Rebeca Imbri. Antrenor: Andrei Enache.