Start de primăvară în fotbalul județean

594

După o iarnă în care s-au spus povești la gura sobei, fotbalul gorjean pornește din nou la drum. În acest weekend sunt programate primele meciuri oficiale din 2016 în ligile a 4-a și a 5-a, dar și în competițiile de juniori aflate sub patronajul AJF Gorj.

Candidatele la titlu în Liga a 4-a gorjeană, Gilortul Târgu Cărbunești și Internațional Bălești, încep returul cu meciuri disputate în deplasare. Liderul va juca la Stoina, în compania Petrolului, în vreme ce Internațional Bălești se va deplasa pentru un joc ce se anunță deosebit de interesant în compania celor de la Minerul II Mătăsari, această partidă fiind și cea care va deschide balul în liga a 4-a, Minerul II Mătăsari disputându-și jocurile de pe teren propriu sâmbăta, restul gazdelor acestei runde jucând duminică.

Programul returului Ligii a 4-a

Etapa 18         06-03-2016 

Știința Turceni – AS Stejari

Avântul Bărbătești – Știința Godinești

Viitorul Negomir – Parângul Bumbești-Jiu

Unirea Crușeț – Știința Hurezani

Petrofac Țicleni – Petrolul Bustuchin

Jiul Rovinari – Energetica Tismana

Minerul II Mătăsari – Internațional Bălești

Petrolul Stoina – Gilortul Târgu Cărbunești

 

Etapa 19         13-03-2016  

Gilortul Târgu Cărbunești – Minerul II Mătăsari

Internațional Bălești – Jiul Rovinari

Energetica Tismana – Petrofac Țicleni

Petrolul Bustuchin – Unirea Crușeț

Știința Hurezani – Viitorul Negomir

Parângul Bumbești-Jiu – Avântul Bărbătești

Știința Godinești – Știința Turceni

AS Stejari – Vulturii II Fărcășești

 

Etapa 20         20-03-2016  

Vulturii II Fărcășești – Știința Godinești

Știința Turceni – Parângul Bumbești-Jiu

Avântul Bărbătești – Știința Hurezani

Viitorul Negomir – Petrolul Bustuchin

Unirea Crușeț – Energetica Tismana

Petrofac Țicleni – Internațional Bălești

Jiul Rovinari – Gilortul Târgu Cărbunești

Minerul II Mătăsari – Petrolul Stoina

 

Etapa 21         27-03-2016

Petrolul Stoina – Jiul Rovinari

Gilortul Târgu Cărbunești – Petrofac Țicleni

Internațional Bălești – Unirea Crușeț

Energetica Tismana – Viitorul Negomir

Petrolul Bustuchin – Avântul Bărbătești

Știința Hurezani – Știința Turceni

Parângul Bumbești-Jiu – Vulturii II Fărcășești

Știința Godinești – AS Stejari

 

Etapa 22         03-04-2016

AS Stejari – Parângul Bumbești-Jiu

Vulturii II Fărcășești – Știința Hurezani

Știința Turceni – Petrolul Bustuchin

Avântul Bărbătești – Energetica Tismana

Viitorul Negomir – Internațional Bălești

Unirea Crușeț – Gilortul Târgu Cărbunești

Petrofac Țicleni – Petrolul Stoina

Jiul Rovinari – Minerul II Mătăsari

 

Etapa 23         10-04-2016  

Minerul II Mătăsari – Petrofac Țicleni

Petrolul Stoina – Unirea Crușeț

Gilortul Târgu Cărbunești – Viitorul Negomir

Internațional Bălești – Avântul Bărbătești

Energetica Tismana – Știința Turceni

Petrolul Bustuchin – Vulturii II Fărcășești

Știința Hurezani – AS Stejari

Parângul Bumbești-Jiu – Știința Godinești

 

Etapa 24         13-04-2016  

Știința Godinești – Știința Hurezani

AS Stejari – Petrolul Bustuchin

Vulturii II Fărcășești – Energetica Tismana

Știința Turceni – Internațional Bălești

Avântul Bărbătești – Gilortul Târgu Cărbunești

Viitorul Negomir – Petrolul Stoina

Unirea Crușeț – Minerul II Mătăsari

Petrofac Țicleni – Jiul Rovinari

 

Etapa 25         17-04-2016   

Jiul Rovinari – Unirea Crușeț

Minerul II Mătăsari – Viitorul Negomir

Petrolul Stoina – Avântul Bărbătești

Gilortul Târgu Cărbunești – Știința Turceni

Internațional Bălești – Vulturii II Fărcășești

Energetica Tismana – AS Stejari

Petrolul Bustuchin – Știința Godinești

Știința Hurezani – Parângul Bumbești-Jiu

 

Etapa 26         24-04-2016 

Parângul Bumbești-Jiu – Petrolul Bustuchin

Știința Godinești – Energetica Tismana

AS Stejari – Internațional Bălești

Vulturii II Fărcășești – Gilortul Târgu Cărbunești

Știința Turceni – Petrolul Stoina

Avântul Bărbătești – Minerul II Mătăsari

Viitorul Negomir – Jiul Rovinari

Unirea Crușeț – Petrofac Țicleni

 

Etapa 27         30-04-2016   

Petrofac Țicleni – Viitorul Negomir

Jiul Rovinari – Avântul Bărbătești

Minerul II Mătăsari – Știința Turceni

Petrolul Stoina – Vulturii II Fărcășești

Gilortul Târgu Cărbunești – AS Stejari

Internațional Bălești – Știința Godinești

Energetica Tismana – Parângul Bumbești-Jiu

Petrolul Bustuchin – Știința Hurezani

 

Etapa 28         04-05-2016   

Știința Hurezani – Energetica Tismana

Parângul Bumbești-Jiu – Internațional Bălești

Știința Godinești – Gilortul Târgu Cărbunești

AS Stejari – Petrolul Stoina

Vulturii II Fărcășești – Minerul II Mătăsari

Știința Turceni – Jiul Rovinari

Avântul Bărbătești – Petrofac Țicleni

Viitorul Negomir – Unirea Crușeț

 

Etapa 29         08-05-2016  

Unirea Crușeț – Avântul Bărbătești

Petrofac Țicleni – Știința Turceni

Jiul Rovinari – Vulturii II Fărcășești

Minerul II Mătăsari – AS Stejari

Petrolul Stoina – Știința Godinești

Gilortul Tg. Cărbunești – Parângul Bumbești-Jiu

Internațional Bălești – Știința Hurezani

Energetica Tismana – Petrolul Bustuchin

 

Etapa 30         15-05-2016   

Petrolul Bustuchin – Internațional Bălești

Știința Hurezani – Gilortul Târgu Cărbunești

Parângul Bumbești-Jiu – Petrolul Stoina

Știința Godinești – Minerul II Mătăsari

AS Stejari – Jiul Rovinari

Vulturii II Fărcășești – Petrofac Țicleni

Știința Turceni – Unirea Crușeț

Avântul Bărbătești – Viitorul Negomir

 

Etapa 31         18-05-2016  

Viitorul Negomir – Știința Turceni

Unirea Crușeț – Vulturii II Fărcășești

Petrofac Țicleni – AS Stejari

Jiul Rovinari – Știința Godinești

Minerul II Mătăsari – Parângul Bumbești-Jiu

Petrolul Stoina – Știința Hurezani

Gilortul Târgu Cărbunești – Petrolul Bustuchin

Internațional Bălești – Energetica Tismana

 

Etapa 32         22-05-2016  

Energetica Tismana – Gilortul Tg. Cărbunești

Petrolul Bustuchin – Petrolul Stoina

Știința Hurezani – Minerul II Mătăsari

Parângul Bumbești-Jiu – Jiul Rovinari

Știința Godinești – Petrofac Țicleni

AS Stejari – Unirea Crușeț

Vulturii II Fărcășești – Viitorul Negomir

Știința Turceni – Avântul Bărbătești

 

Etapa 33         29-05-2016

Avântul Bărbătești – Vulturii II Fărcășești

Viitorul Negomir – AS Stejari

Unirea Crușeț – Știința Godinești

Petrofac Țicleni – Parângul Bumbești-Jiu

Jiul Rovinari – Știința Hurezani

Minerul II Mătăsari – Petrolul Bustuchin

Petrolul Stoina – Energetica Tismana

Gilortul Tg. Cărbunești – Internațional Bălești

 

Etapa 34         04-06-2016  

Internațional Bălești – Petrolul Stoina

Energetica Tismana – Minerul II Mătăsari

Petrolul Bustuchin – Jiul Rovinari

Știința Hurezani – Petrofac Țicleni

Parângul Bumbești-Jiu – Unirea Crușeț

Știința Godinești – Viitorul Negomir

AS Stejari – Avântul Bărbătești

Vulturii II Fărcășești – Știința Turceni
Cristi Constantinescu

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here