Piţian a evoluat titular pentru Naţionala de tineret

412

Reprezentativa Under 21 a României a remizat într-un joc de pregătire disputat la Bialystock, în Polonia, în fața selecționatei țării gazdă, scor 0-0. Jucătorul echipei Pandurii Târgu Jiu, Andrei Piţian, a evoluat titular în acest joc şi a rămas pe teren timp de 91 de minute fiind schimbat de antrenorul Cristi Dulca în minutele de prelungire. Mijlocaşul echipei Pandurii a avut o evoluţie bună şi a fost menţinut pe teren întregul meci, antrenorii declarându-se mulţumiţi de evoluţia sa. „Am jucat 92 de minute în acest meci încheiat la egalitate. Antrenorii au fost mulţumiţi după ce mi s-a spus şi sper că voi fi convocat în continuare pentru meciurile oficiale din acest an”, a declarat Piţian care de mâine se va alătura echipei Pandurii la antrenamente pentru meciul de luni cu FC Timişoara.