Pandurii, remiză cu Dinamo Moscova

488

Pandurii Târgu Jiu a încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul amical programat, în această după-amiază, la Jerez cu Dinamo Moscova. Pandurii au deschis scorul în minutul 7 prin golul marcat de căpitanul Dan Nistor, iar Dinamo Moscova a egalat în minutul 30 prin golul marcat de Pogrebnyak. Din minutul 48, după ce ambii antrenori au efectuat la pauză mai multe schimbări, Dinamo Moscova a preluat conducerea prin golul lui Kokorin, Pandurii a reuşit să egaleze cu cinci minute înainte de finalul meciului prin golul marcat de Antal din penalti.
Acesta a fost cel de-al patrulea joc amical din stagiul de pregătre pe care Pandurii Târgu Jiu l-a efectuat în regiunea Cadiz din Spania, în perioada 14 – 31 ianuarie, mâine seară jucătorii echipei Pandurii urmând să revină în ţară.
Pandurii Târgu Jiu a încheiat cele patru meciuri de verificare cu două rezultate de egalitate şi două eşecuri, scor 0-1 cu Karsruher SC, 1-2 cu TSV 1860 Munchen, 1-1 cu Spata Praga şi 2-2 cu Dinamo Moscova.