Vulturii confirmă sezonul bun. Au urcat pe podium

156

Nou-promovata Vulturii Fărcășești nu are complexe în Liga 3. Formația condusă de Cătălin Bucă a reușit încă un succes pe teren propriu, 3-1 cu ACS Speed Academy Pitești, și rămâne imbatabilă în Gorj. Singurul eșec de până acum a venit în runda trecută, în deplasare, cu liderul SCM Râmnicu Vâlcea. În rest, vulturii au trei victorii și trei remize și închid podiumul după etapa a șaptea a Seriei 8, cu 12 puncte acumulate. Horațiu Peia în prima repriză (`36) și Bogdan Duță (`55) și Ionuț Berescu (`67), în partea a doua, au fost marcatorii gazdelor. Argeșenii au egalat după pauză, dar a fost insuficient pentru noua trupă a lui Alex Bourceanu să reziste la Fărcășești.
În etapa următoare, formația lui Cătălin Bucă iese la Viitorul Dăești.

Vulturii Fărcășești: Bălășoiu – Bloțu, Samson, Voinescu, Bubuioc, Tărăbîc, Peia, Scurtu, Preoteasa, Marin, Berescu. Au mai intrat: Duță, Oița, Mainerici, Şitoianu, Neacșu. Antrenor: Cătălin Bucă.