Gilortul a terminat anul pe locurile de play-off

1619

Sfârșit de an bun pentru Gilortul, care s-a impus fără probleme în meciul formațiilor gorjene din Seria 7. Echipa lui Mario Găman a trecut, la Bustuchin, de trupa lui Costel Andriucă, scor 1-4. Oaspeții, care au dat câte două goluri pe repriză, nu au avut emoții niciun moment. Denis Bucur (11′, 47′) a reușit o ,,dublă” pentru echipa din Târgu Cărbunești, care a mai punctat prin Răzvan Istudor (25′) și Lucian Marina (66′). Răzvan Vulpe a mai îndulcit amarul satelitul printr-un gol în minutul 82. Gilortul iernează astfel pe loc de play-off, la 4 puncte de principala urmăritoare Jiul Petroșani. În schimb, Viitorul este pe locul 8 , care la finalul sezonului asigură rămânerea în eșalonul terț.

Viitorul Târgu Jiu 2 – Gilortul 1-4 (0-2)
Viitorul: Opric – Grecu (81′ Purdescu), Murgu (72′ R. Pirici), Caba, Afrim – Vespe, Vulpe (cpt), Lipianu (72′ Pițian), Buțurcă – Marica (72′ D. Pirici), Rasoveanu. Antrenor: Constantin Andriucă.
Gilortul: Oprița (66′ Iuțalîm) – Croitoru, Istudor, Marina, Dogaru (66′ Bărănescu) – Avrămescu (cpt), Oprișa, Ciutică (82′ Gheorghe) – Săulescu (71′ Căldăraru), Gîlcescu, Bucur (82′ Lazăr). Antrenor: Mario Găman.