Baschetbaliștii nu au rezistat în fața campionilor. Un jucător are bagajele făcute

1122

CSM Târgu Jiu nu a ținut ritmul decât o repriză pe BT Arena din Cluj. Baschetbaliștii gorjeni au cedat confruntarea cu campionii de la U BT Cluj Napoca, scor 92-62 (21-15, 22-19, 25-11, 24-17). A fost al cincilea eșec consecutiv pentru elevii lui Porter Troupe. Pivotul grec Thomas Kottas a debutat pentru alb-albaștri în Ardeal. La primul meci pentru CSM, elenul a reușit, în aproape 30 de minute, 13 puncte și 12 recuperări. Pentru oaspeți, cel mai bun marcator a fost Dylan Frye, cu 17 puncte înscrise. Shamiel Stevenson nu a putut fi utilizat în acest joc din cauza unor probleme apărute la genunchi. A fost singurul jucător din lot care nu a prins minute pe parchet. De asemenea, Michael Creamer, nu a fost trecut pe ,,foaia oficială” și va părăsi formația gorjeană. Etapa viitoare, pe 26 noiembrie, CSM Târgu Jiu va juca pe teren propriu, cu FC Argeş Piteşti.