Viitorul a câştigat al doilea amical al verii

1190

Viitorul Târgu Jiu s-a impus, sâmbătă, într-o partidă de verificare disputată pe Municipalul din Râmnicu Vâlcea. Adversara gorjenilor a fost o colegă de serie, CSC Şelimbăr, iar elevii lui Florin Stîngă au câştigat amicalul cu 2-1. Sibienii au intrat în avantaj la cabine prin reuşita lui Cîrstean din minutul 35. Alb-albaştrii au întors scorul în repriza a doua, când au punctat Dulca (61) şi Băican (76). Cele două formaţii se vor întâlni într-un meci oficial în jurul datei de 3 septembrie, când la Târgu-Jiu este programată etapa a V-a din sezonul regulat al ligii secunde. Până acum, Viitorul a mai întâlnit în partidele de verificare CSM Slatina (0-1), Viitorul Șimian (3-0) şi Viitorul Dăeşti (1-1). Următorul meci-test este programat în compania formaţiei Unirea Bascov. Amicalul va avea loc miercuri, 27 iulie 2022, cu începere de la ora 18.00, pe Stadionul Central din Valea Ursului.