Medalii pentru pugilistele din Gorj

1499

Sportivele din Gorj s-au întors cu trei medalii de la Campionatul Naţional de Box Feminin, desfăşurat în acest weekend la Năvodari. Competiţia a fost rezervată tuturor categoriilor de vârstă (senioare, tineret, junioare şi cadete).
Pugilista Carla Grancea, pregătită de antrenorul Doruleţ Neamţu, a urcat pe prima treaptă a podiumului la cadete. Sportiva de la CS Pandurii Târgu Jiu s-a impus la categoria 57 de kilograme. De asemenea, Ana-Maria Bianca Merfu a luat ,,argintul” la senioare, categoria 60 de kilograme, iar Monica Adelina Blidaru a ocupat locul trei la categoria 63 de kilograme. Cele două pugiliste, ambele legitimate la CS Pandurii Târgu Jiu, sunt pregătite de antrenorii emeriţi Ninel şi Leontina Geică.