Pandurii, la egalitate de puncte cu Dinamo

545

Pandurii s-a impus în deplasare în fața Viitorului, scor 2-0, într-un meci contând pentru etapa a șaptea a play-off-ului Ligii 1. Viitorul rămâne fără victorie în play-off, în timp ce Pandurii egalează la puncte Dinamo.
Gorjenii au deschis scorul după pauză, în minutul 52, prin Hora, care a reluat în plasă cu o lovitură de cap bine plasată centrarea lui Ungurușan.
Oaspeții și-au majorat avantajul în minutul 67, când Hora a pasat cu calcâiul la Nistor, iar mijlocașul „pandurilor” l-a driblat pe Buzbuchi și a înscris primul său gol din acest sezon.
„Era important acest joc, trebuia să ne consolidăm locul 4 și cred că am reușit acest lucru. Mulțumesc public jucătorilor pentru ce au făcut. M-a mulțumit jocul, am fost agresivi, am fost eficienți”, a declarat tehnicianul gorjenilor.