S-a încheiat Campionatul Firmelor

551

Echipa PROFI şi-a adjudecat a doua ediţie a Campionatului Firmelor și Instituțiilor Publice din Gorj. Festivitatea de premiere a avut loc duminică, la finalul ultimei etape din campionat toate cele 8 echipe participante fiind premiate de Asociația Club Sportiv Minifotbal Gorj, organizatoarea competiţiei. Portarul turneului a fost desemnat Bogdan Șomonescu (PROFI), în timp ce golgheterul competiţiei a ieşit Luis Bidică (ENGIE), autor a nu mai puțin de 50 de goluri în acest sezon. Echipa jandarmilor, I.J.J. Gorj, a obținut trofeul pentru locul 3, dar și titlul de „Cel mai bun jucător”, trofeu ce a ajuns în vitrina lui Raul Bărbăcioru. Trei echipe, campioana PROFI, vicecampioana ENGIE și finalista Cupei Firmelor și Instituțiilor Publice din Gorj, CARREFOUR, vor participa la Campionatul Firmelor din România, competiție ce va avea loc în perioada 23-25 iunie la Piatra Neamț.17373035_10154963964141397_808530821_o

Doar două meciuri la “Primării”
În Campionatul Primăriilor din județul Gorj au avut loc doar două jocuri contând pentru etapa cu numărul 18, celelalte patru dueluri ale etapei fiind amânate. Astfel, Primăria Turburea își continuă parcursul senzațional din retur, bifând a șaptea victorie la rând, 7-3 cu Primăria Mușetești, iar Primăria Fărcășești s-a impus cu scorul de 9-5 în duelul cu Primăria Târgu-Cărbunești.