Rasoveanu a prins minute şi cu Turcia

1314

Jucătorul Pandurilor, Ovidiu Rasoveanu, a bifat 5 minute în partida dintre România U 18 şi Turcia U18, încheiată cu victoria la limită a tricolorilor, 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat în minutul 9, când unul dintre apărătorii adverși a deviat în propria poartă centrarea lui Pascu din lovitură liberă. În precedentele jocuri, România a pierdut în fața Portugaliei, 2-3, cu două goluri încasate în prelungiri, și a remizat cu Spania, 2-2, care a revenit pe tabelă la ultima fază, în minutul 90+5. Astfel, tricolorii au încheiat grupa pe locul 2, cu 4 puncte, după ţara gazdă, Portugalia. Rasoveanu a contribuit cu o pasă decisivă la punctul obţinut cu spaniolii.
Au evoluat: 1. Opric – 2. Grosu, 15. Tălmaciu (5. Mitran 53), 20. Chilili, 3. Sima – 21. Casiadi, 8. Grameni – 22. Pascu (24. Danciu 69), 11. Bani-cpt. (6. Perianu 85), 10. Bălan (19. Rasoveanu 85) – 9. Vasluian (7. Stoica 69). Antrenor: Daniel Oprescu
Rezerve neutilizate: 1. Sava – 4. Stefanovici, 13. Iana, 18. Botond