Pandurii, amical cu echipa a doua

444

Pandurii Târgu-Jiu a continuat şi în weekend pregătirea pentru următorul meci din Liga I care este programat vineri 9 septembrie, la Mediaş. După o serie de antrenamente fizice, câte două zilnic, efectuate în cursul săptămânii, sâmbătă echipa a efectuat un antrenament, iar ieri antrenorul Petre Grigoraş a programat un joc de verificare în compania tinerilor jucători de la echipa a doua. Cu excepţia lui Christian Obodo care acuză unele mici probleme medicale, antrenorul Petre Grigoraş a folosit întregul lot pe care îl are la dispoziţie, rulând toţi jucătorii pe parcursul acestui meci de verificare. Jocul a fost un test util atât pentru prima echipă, având în vedere pauza din campionat din această săptămână, cât şi pentru echipa a doua care ar fi trebuit să înceapă noul sezon în acest weekend, dar nu a jucat din cauza problemelor adversarului din prima etapă. După prima repriză de joc Pandurii Târgu Jiu a condus cu scorul de 4-0, golurile fiind marcate de Buijs, Munteanu şi Ţucudean de două ori, în repriza a doua fiind schimbată întreaga echipă. În partea a doua a jocului a mai înscris Adelin Pîrcălabu care a stabilit scorul final al acestui test de verificare, 5-0.