Koljic ar putea juca din nou în februarie

1104

Universitatea Craiova a obţinut un succes amar pe teren propriu, vineri, împotriva formaţiei Politehnica Iaşi (1-0). Singurul gol al confruntării a fost înscris de Cristian Bărbuţ, în minutul 51, dar cea de-a şasea victorie consecutivă a oltenilor a fost umbrită de accidentarea-horror a golgheterului Elvir Koljic. Jucătorul bosniac a suferit o fractură de peroneu în minutul 34 al confruntării, după o intrare dură a lui Ovidiu Mihalache. Singura veste bună în acest caz este că jucătorul ar putea reveni pe teren mai devreme decât s-a crezut iniţial. Site-ul oficial al clubului a scris că atacantul ar putea fi apt de joc în februarie. Koljic a fost operat duminică. ,,Nici cea mai mică intenție n-am avut să-l lovesc. M-am dus fix pentru a câștiga duelul. Am 35 de ani, n-am lovit în viața vieții mele pe nimeni. E al doilea roșu pe care îl iau în carieră. Știu cât de greu e să ai fractură, să stai 4-5 luni. Chiar n-am cuvinte. Scuzele mele sunt în van acum, nici nu știu cum să procedez la astfel de momente. Credeți-mă că, după ce am luat roșu, nici nu m-am mai uitat la meci, am stat în vestiar și după am mers la autocar. Chiar îmi pare rău de Koljic, eu puteam să iau 10-15 roșii. Primează sănătatea”, a declarat Mihalache după meci. Koljic a marcat 6 goluri pentru Craiova în Liga 1 de la începutul sezonului. Universitatea ar putea transfera un atacant în următoarele zile, după ce şi Valentin Mihăilă a plecat în Italia, la Parma.