Hora, din nou decisiv la națională

601

Jucătorii Pandurilor și-au făcut din nou datoria sub tricolor, atacantul Ioan Hora, golgheterul la zi al Ligii 1, fiind cel care a înscris golul victoriei în ultimul joc amical al selecționatei divizionare ce a învins pe Beroe Stara Zagora cu 2-1.
În meciul contra bulgarilor, Anghel Iordănescu i-a titularizat pe Săpunaru, Ropotan și Răduț, primul terminând meciul pe teren și jucând pe același post pe care dorește și Edi Iordănescu să-l folosească la Pandurii, pe cel de fundaș central. Hora a intrat după pauză și a înscris golul de 2-1 în minutul 69. A fost al doilea gol al lui Hora, precedentul fiind înscris în poarta moldovenilor de la Zimbrul Chișinău. Și Răduț se întoarce cu un gol la națională, mijlocașul pandur înscriind în primul joc, cel cu Torpedo Kutaisi, câștigat de selecționata României cu 5-1.