Gorjeanul Dragu, gol împotriva campioanei

1000

Andrei Dragu a marcat primul gol în tricoul formației FC Botoșani. Jucătorul de bandă a punctat chiar împotriva campioanei CFR Cluj. Reușita a venit în prelungirile partidei. În minutul 90+1, gorjeanul a împins în plasă balonul expediat de Mihai Roman II. Moldovenii și ardelenii au terminat la egalitate, 1-1 (0-1), duminică seara, într-un meci din etapa a 20-a a Superligii de fotbal. Campioana a deschis scorul prin mijlocaşul croat Lovro Cvek (28), însă Dragu a egalat situația după ce l-a învins pe portarul Simone Scuffet. A fost meciul de debut al antrenorului Flavius Stoican la FC Botoşani. Tehnicianul din Mehedinți a lucrat cu jucătorul gorjean și la Viitorul Târgu Jiu. Echipa din Moldova ocupă locul 12 în primul eșalon.