Gilortul, eşec drastic la Vâlcea

1093

Gilortul Târgu Cărbuneşti a suferit o nouă înfrângere în meciurile de pregătire. Trupa gorjeană a fost învinsă de Flacăra Horezu, scor 1-4. Golul oaspeţilor a venit în minutul 70, şi a purtat semnătura lui Bucur. Pentru echipa gazdă au punctat Georgescu (5), Marian (53), Sandu (65) şi Dobrin (86). Partida s-a disputat pe terenul sintetic din Zăvoi. ,,Formația pregătită de Narcis Enăchescu a fost mai proaspătă, mai bine pregătită fizic, a dominat partida și s-a impus fără probleme în fața băieților noștri. Gilortul a creat câteva emoții vâlcenilor doar în al doilea sfert de oră al primei reprize, iar în actul secund, în preajma minutului 70 când a și marcat și, apoi, în minutele de final. După meci, Alex Stoica a tras concluzia că mai este de muncă, dar speră să regleze lucrurile până la startul campionatului”, a transmis pagina de facebook ,,Gilortul Târgu Cărbunești”.
De la oaspeţi au lipsit Cocioabă, Lazăr, Ciutică, Cornicioiu și Gîlcescu. Următorul meci de pregătire al formației din Târgu Cărbuneşti va avea loc împotriva Minerului Costești, sâmbătă 19 februarie, tot la Râmnicu Vâlcea. Gilortul a mai jucat în această iarnă cu Petrolul Stoina (2-2) şi Pandurii Târgu Jiu (0-2).
Gilortul: Constantinescu (70′ Voinea) – Dogaru, Cuțitoiu (70′ Safta), Gheorghe (46′ Istudor), Almăjanu (70′ Lipianu) – Duriță, Avrămecu – Căldăraru, Boboc (46′ Chirică), Bucur – Dănăricu. Antrenor: Alexandru Stoica.