Cărbuneşti leagă victoriile

581

Gilortul Târgu Cărbunești pare cea mai câştigată echipă după primele două runde din 2019. După succesul de la Turceni, trupa condusă de Iordache şi Avrămescu s-a impus şi în derbiul cu Bustuchin şi este acum la patru puncte de primul loc. Singura reuşită a partidei a venit târziu, în minutul 88, şi a purtat semnătura lui Meliţă. În schimb, echipa lui Cosmin Frimu a luat un punct în două meciuri şi pare tot mai departe de titlul judeţean. Lider se menţine Vulturii Fărcăşeşti, dar şi formaţia lui Robert Vlăduţoiu a făcut un pas greşit, reuşind doar un rezultat de egalitate pe propriul teren cu Jiul Rovinari, scor 2-2. La pândă stă Ştiinţa Turceni, care a venit din nou în “coasta” vulturilor după succesul de la Hurezani.
Liga a IV-a, Etapa 17
CS Gilortul Târgu Cărbunești 1 – 0 CS Petrolul Bustuchin
CS Internațional Bălești 3 – 2 AS Minerul II Mătăsari
CS Vulturii Fărcășești 2 – 2 CS Jiul Rovinari 2016
AS Unirea Crușeț 2 – 1 CS Novaci
AS Avântul Baia-de-Fier 1 – 0 AS Petrolul Stoina
AS Știința Hurezani 1 – 2 ACS Știința Turceni
CS Parângul Bumbești-Jiu 0 – 3 FC Petrolul Ticleni
AS Știința Flacăra Roșia de Amaradia 2 – 4 AS Viitorul Negomir
Echipa M V E I GM GP P
1.CS Vulturii Fărcășești 17 13 3 1 69 15 42p
2.ACS Știința Turceni 17 13 2 2 70 15 41p
3.CS Gilortul Târgu Cărbunești 17 12 2 3 34 15 38p
4.CS Petrolul Bustuchin 17 11 2 4 51 17 35p
5.FC Petrolul Ticleni 17 11 2 4 41 21 35p
6.CS Internațional Bălești 17 10 3 4 50 26 33p
7.CS Jiul Rovinari 2016 17 9 4 4 44 19 31p
8.AS Unirea Crușeț 17 10 1 6 45 27 31p
9.AS Știința Hurezani 17 7 2 8 36 47 23p
10.CS Novaci 17 6 4 7 47 30 22p
11.CS Parângul Bumbești-Jiu 17 6 1 10 36 40 19p
12.AS Avântul Baia-de-Fier 17 5 2 10 29 48 17p
13.AS Viitorul Negomir 17 5 1 11 34 61 16p
14.AS Petrolul Stoina 17 2 0 15 12 50 6p
15.AS Minerul II Mătăsari 17 1 1 15 18 59 4p
16.Flacăra Roșia de Amaradia 17 0 0 17 8 134 0p
Liga a V-a, Etapa 19
CS Dumbrava Câlnic 1 – 1 AS Gilortul Bengești
AS Foresta Văgiulești 5 – 2 AS Ştiinţa Drăguţeşti
AS Triumful Borăscu 3 – 4 AS Știința Godinești
AS Viitorul Cătunele 3 – 8 AS Oltețul Alimpești
AS Scoarța 1 – 0 AS Dănești
AS Bradul Polovragi 4 – 2 AS Viitorul Brănești
AS Viitorul Plopșoru 6 – 1 AS Unirea Dragotești
Echipa M V E I GM GP P
1.AS Triumful Borăscu 17 11 2 4 78 40 35p
2.AS Știința Godinești 17 11 1 5 64 37 34p
3.AS Gilortul Bengești 17 10 4 3 39 18 34p
4.AS Viitorul Plopșoru 17 11 1 5 47 33 34p
5.AS Oltețul Alimpești 17 9 1 7 67 39 28p
6.AS Unirea Bolboși 16 8 4 4 42 35 28p
7.AS Ştiinţa Drăguţeşti 17 8 2 7 50 41 26p
8.AS Scoarța 16 7 5 4 28 24 26p
9.AS Viitorul Brănești 17 8 1 8 45 50 25p
10.AS Unirea Dragotești 17 7 2 8 49 53 23p
11.AS Bradul Polovragi 17 7 1 9 51 54 22p
12.AS Foresta Văgiulești 17 6 4 7 51 76 22p
13.AS Dănești 17 6 2 9 37 43 20p
14.AS Energetica Tismana 16 4 3 9 41 58 15p
15.AS Viitorul Cătunele 17 3 0 14 41 86 9p
16.CS Dumbrava Câlnic 16 1 1 14 17 60 4p
Cătălin Pasăre

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here