Bogoi, mulţumit după egalul cu Csikszereda

1067

Antrenorul Pandurilor, Adrian Bogoi, şi-a lăudat elevii după punctul obţinut la Miercurea Ciuc. Principalul echipei noastre a admis că prima repriză nu a fost una foarte bună, în schimb oaspeţii au jucat excelent în partea a doua a meciului. Pandurii au revenit, după pauză, de la 0-2, golul egalizator fiind reuşit în inferioritate numerică. ,,A fost un meci extrem de disputat. Au avut adversarii noştri 2-0 la pauză, am făcut şi câteva greşeli în prima repriză. Nu am arătat foarte bine. În schimb, în a doua repriză am jucat senzaţional, zic eu. Am reuşit să egalăm. Din păcate, un jucător al nostru a fost eliminat şi a trebuit să conservăm rezultatul. Sunt mulţumit de rezultat şi de a doua repriză”, a spus Bogoi.
Tehnicianul gorjenilor a vorbit şi despre arhicunoscutele dificultăţi pe care le întâmpină la Târgu-Jiu.,,Sunt câteva probleme la noi pe care trebuie să le rezolvăm în perioada imediat următoare. Am început mai greu, pentru că lotul nostru a fost total schimbat, sunt mulţi jucători tineri şi avem media de vârstă undeva la 20 de ani. Mulţi jucători au venit chiar după ce a început campionatul. Dar, chiar în acest sezon, am făcut partide destul de bune, am câştigat la Metaloglobus. Chiar şi în meciurile în care am pierdut, am pierdut după meciuri echilibrate. Şi astăzi (n.r. duminică) am jucat şi am crezut în şansa noastră şi aşa o să se întâmple şi în viitorul apropiat. Sperăm ca şi la nivelul conducerii şi la nivel financiar să se rezolve cât mai repede, pentru că am fost singuri până în momentul de faţă”, a precizat antrenorul. Pandurii ocupă locul 18 în clasament, antepenultimul, cu 6 puncte.