Viitorul, învinsă la Craiova

849

Universitatea Craiova şi Viitorul Târgu Jiu au profitat de pauza competițională pentru a disputa un joc amical. Partida s-a desfăşurat în Lunca Jiului, cu porţile închise. Echipa de eşalon superior s-a impus fără probleme, scor 4-0. Pentru gazde au marcat Bogdan Vătăjelu (min. 16), Ante Roguljic(min. 75), Atanas Trică-Balaci (min. 77) și Gustavo (min. 86). La doljeni a jucat şi Mihai Roman, revenit după o intervenție chirurgicală la inimă.
Universitatea Craiova: Lazar – Mocanu, Bălașa, Nețoiu, Vătăjelu, Mateiu, Fedele, Vînă, Ivanov, Roman, Trică – Balaci. Au intrat în repriza a doua: Pigliacelli – Căpățînă, Găman, M. Constantin, Benga, Nistor, Crețu, Houri, Roguljic, Gustavo.
Reprezentanții formației gorjene nu au oferit detalii despre formula cu care au abordat partida. Pentru echipa condusă de Eugen Trică urmează un meci în campionat, cu Unirea Slobozia. Confruntarea se disputa sâmbătă, 16 octombrie, de la ora 11.00, la Târgu-Jiu. Craiova revine în Liga 1 luni, 18 octombrie, de la ora 20.30, când primește vizita Academicii Clinceni.