Viitorul, amical ,,secret” cu FCSB

1125

Viitorul Târgu Jiu a disputat, miercuri, al doilea meci de verificare din această vară. Formația din Târgu Jiu a avut un adversar de marcă, vicecampioana României, FCSB. Informații despre acest meci a oferit site-ul oficial al grupării din capitală. Formația de eșalon superior s-a impus fără drept de apel. Bucureștenii au câștigat cu 5-1. ,,Ionuţ Vînă a deschis scorul în minutul 25, după o recuperare excelentă a lui Gabriel Simion, în timp ce Alexandru Musi a făcut 2-0 după numai trei minute, din pasa excelentă a lui Andrei Cordea. Paul Mitrică a redus din handicap în minutul 40, după un şut superb, însă căpitanul Florin Tănase a dus scorul la 3-1 în ultimul minut din prima parte, după ce a driblat portarul şi un apărător. Ianis Stoica, jucător revenit după împrumutul la Slatina, a făcut 4-1 în minutul 57, în timp ce Octavian Popescu a închis tabela în minutul 64, după o acţiune personală în stilul caracteristic”, a scris pagina de facebook FCSB. Meciul s-a jucat la baza de pregătire de la Berceni. Cele două formații nu au oferit detalii preliminare despre partida din capitală. Echipa lui Cristian Lupuț a mai jucat un amical la Slatina. Şi atunci, gorjenii au suferit o înfrângere, scor 0-2.