Viitorul a câștigat primul amical al verii

131

Viitorul Târgu Jiu a învins-o, sâmbătă, pe Jiul Rovinari, în prima partidă de verificare din această vară. Trupa lui Călin Cojocaru a trecut fără emoții de deținătoarea cupei județene, scor 0-4. Meciul s-a disputat pe Stadionul “Tineretului” din Rovinari. Pentru oaspeți au marcat Mario Lupulescu, Denis Brînzan, Ramon Gașpar și Troy Perez, ultimii doi jucători aflați în probe. Viitorul a utilizat următoarea formulă de echipă în prima repriză: Dragoș Lupescu – Mădălin Sturzu, Raul Cojocaru, Daniel Bîrzu, Adrian Godja – Nicholas Geană, Denis Brînzan, Claudiu Moisie, Răzvan Vulpe – Patrick Andreaș, Mario Lupulescu. Pe parcursul reprizei a doua au intrat pe teren: Alexandru Krupenschi, Andrei Gogete – Eduard Croitoru, Luca Feher, Ovidiu Rasoveanu, Pefoura Okom, Ianis Răducanu, Alexandru Chipariu, Harry Ogarey, Robbie Takoda, Ramon Gașpar, Gabi David și Troy Perez.
Viitorul Târgu Jiu va merge și în acest an într-un cantonament în Serbia. Stagiul de pregătire este programat în perioada 5-14 iulie.