Victorie clară pentru CSO Turceni. Tabloul complet din Cupa României

1526

Campioana Gorjului, CSO Turceni, a debutat cu un succes concludent în Cupa României. Formația noastră s-a impus cu 4-0 în deplasarea de la Nera Bogodinți, într-un meci disputat la Reșița, pe Stadionul Gloria. Golurile vizitatorilor au fost înscrise de A. Gâlceavă, V.Gâlceavă, Sorea și Bușe. Trupa din Caraș-Severin evoluează în Liga 5. Miercuri, au avut loc și partidele din celelalte grupe ale Cupei României. Câștigătoarele celor două grupe din fiecare regiune se vor întâlni pe 16 iulie în finala regională. Așa cum era de așteptat, au fost și echipe care nu au putut onora competiția. În situația în care într-o grupă participă două echipe, acestea vor disputa un meci direct, iar în situaţia în care, după 90 de minute de joc rezultatul este egal, jocul se va prelungi cu 2 reprize a 15 minute fiecare, fără pauză între ele, dar cu o pauză de 5 minute până la prima repriză a prelungirilor. Dacă, după reprizele de prelungire egalitatea se menţine, echipa învingătoare va fi stabilită prin executarea loviturilor de departajare, potrivit procedurilor de determinare a câştigătorului jocului, stabilite de IFAB prin ,,Legile jocului”.

Regiunea 1
Grupa 1
Victoria Horia (Neamț) – Unirea Bacău (Bacău) – 13 iulie
Victoria Lețcani (Iași) s-a retras din competiție
Grupa 2
Viitorul Darabani (Botoșani) – CSSM Vaslui (Vaslui) – 5-1
Urmează: Viitorul Liteni (Suceava) – Viitorul Darabani, CSSM Vaslui – Viitorul Liteni

Regiunea 2
Grupa 1
Someșul Feldru (Bistrița-Năsăud) – CSM Sighetu Marmației (Maramureș) – 3-1
Urmează: Rapid Jibou (Sălaj) – Someșul Feldru, CSM Sighetu Marmației – Rapid Jibou
Grupa 2
Recolta Dorolț (Satu Mare) – Crișul Sântandrei (Bihor) – 13 iulie
Supporter 2.0 Cluj-Napoca (Cluj) s-a retras din competiție

Regiunea 3
Grupa 1
ACS Târgu Mureș 1898 (Mureș) – ACSM Codlea (Brașov) – 7-1
Urmează: Inter Stars 2020 Sibiu (Sibiu) – ACS Târgu Mureș 1898, ACSM Codlea – Inter Stars 2020 Sibiu
Grupa 2
Universitatea din Alba Iulia (Alba) – CS Gheorgheni (Harghita) – 9 iulie
Județul Covasna nu a furnizat câștigătoarea Cupei României la nivel județean.

Regiunea 4
Grupa 1
Nera Bogodinți (Caraș-Severin) – CSO Turceni (Gorj) – 0-4
Urmează: CS Gloria Geoagiu (Hunedoara) – Nera Bogodinți, CSO Turceni – CS Gloria Geoagiu
Grupa 2
Victoria Felnac (Arad) – Recolta Dănceu (Mehedinți) – 6-2
Urmează: CSM Lugoj (Timiș) – Victoria Felnac, Recolta Dănceu – CSM Lugoj

Regiunea 5
Grupa 1
Oltul Curtișoara (Olt) – ACS Roberto Ziduri (Dâmbovița) – 4-5
Urmează: Sparta Râmnicu Vâlcea (Vâlcea) – Oltul Curtișoara, ACS Roberto Ziduri – Sparta Râmnicu Vâlcea
Grupa 2
Dunărea Turris Turnu Măgurele (Teleorman) – Inter Câmpulung (Argeș) – 2-0
Urmează: Dunărea Calafat (Dolj) – Dunărea Turris Tr. Măgurele, Inter Câmpulung – Dunărea Calafat

Regiunea 6
Grupa 1
Dunărea 2020 Giurgiu (Giurgiu) – Școala de Fotbal ARD Snagov (Ilfov) – 4-3
Urmează: Atletic United 1906 Ploiești (Prahova) – Dunărea 2020 Giurgiu, Școala de Fotbal ARD Snagov – Atletic United 1906 Ploiești
Grupa 2
AFC Iazu (Ialomița) – Progresul Fundulea (Călărași) – 0-3
Urmează: CS Dinamo București (București) – AFC Iazu, Progresul Fundulea – CS Dinamo București

Regiunea 7
Grupa 1
Victoria Traian (Brăila) – Axiopolis Cernavodă (Constanța) – 0-12
Urmează: Victoria Gugești (Vrancea) – Victoria Traian, Axiopolis Cernavodă – Victoria Gugești