UPDATE Liga 1(fotbal) : Pandurii învinși de Astra !

460

Pandurilor nu le-au surâs “Astrele” în această seară, fiind înfrânți în partea a doua a meciului, disputat în deplasare, în compania Astrei Giurgiu.

Scor final: Astra Giurgiu vs Pandurii Tg-Jiu 2-0

Ambele goluri ale Astrei au fost marcate in repriza secunda, de Alexandru Matel (min.58) si Laurenţiu Cătălin Iorga ( min. 71)

Cartonase galbene: Alexandru matel (58’) si Alexandru Ioniţă II ( 90+4′), de la gazde si “pandurul”, Erico Da Silva (64’)

90+4′ Final meci
90+4′ Cartonas galben Ioniţă vede galben
90+1′ Trei minute suplimentare arătate de la margine
90+1′ Anton trage din prima de la marginea careului, Coman nu are probleme
87′ Schimbare La Astra intră Ioniţă în locul lui Iorga
87′ Nicoară centrează în faţa porţii, Shamsin trece puţin pe lângă minge
86′ Anton şutează puternic, Coman respinge în corner
84′ Shamsin trage cu dreptul din marginea careului de 16 metri, Coman reţine în doi timpi
81′ Shamsin reia cu capul de la aproximativ 11 metri, dar Coman nu are probleme
78′ Seto trage de la mare distanţă, mingea trece însă peste
75’Schimbare Tot la Pandurii intră Distefano în locul lui Buleică
75′ Schimbare La Pandurii intră Dos Santos în locul lui Bud
71′ Gol Măţel trimite lung, Iorga profită de o inexactitate a defensivei gorjene şi îl execută pe Gliwa cu un şut plasat, din careu
66′ Schimbare La Pandurii intră Shamsin în locul lui Paraskevas
66′ Gol Măţel deschide scorul cu o execuţie impecabilă din lovitură liberă de la 20 de metri, direct la vinclu
64′ Cartonas galben Erico primeşte galben
60′ Schimbare La Astra intră Cristescu în locul lui Budescu
59′ Yazalde scapă spre poarta lui Gliwa, dar este semnalizat în ofsaid
58′ Cartonas galben Măţel primeşte cartonaşul galben pentru o ţinere de tricou
58′ Iorga şutează din nou de la distanţă, dar mingea ocoleşte poarta lui Gliwa
54′ Schimbare La pauză, Yazalde i-a luat locul lui Ivanovski
50′ Nicoară trage din unghi, foarte puţin alături
46′ Inceput repriza a doua