Ştiinţa Turceni îşi menţine avansul la judeţ

520

Ştiinţa Turceni şi Jiul Rovinari rămân singurele echipe neînvinse, în Liga a IV-a din Gorj, după opt runde disputate în actualul sezon. Ambele formaţii au avut un weekend fructuos.Dacă echipa lui Viorel Cojocaru s-a impus fără drept de apel la Mătăsari, rovinărenii au profitat din plin de avantajul terenului propriu, şi au distrus-o pe CS Parângul Bumbești-Jiu. Ştiinţa a înregistrat însă o singură remiză de la startul campionatului şi menţine un avans de patru puncte faţă de locul doi. Podiumul este completat de CS Novaci, care a câştigat la scor de neprezentare la Baia de Fier.Scorul rundei a fost izbutit de Vulturii Fărcăşeşti, care s-a impus cu 7-0 împotriva formaţiei din Stăneşti.

Liga a IV-a, Etapa 8
AS Minerul II Mătăsari 0 – 6 ACS Știința Turceni
CS Vulturii Fărcășești 7 – 0 AS Dinamo Inter Stănești
AS Știința Flacăra Roșia de Amaradia 6 – 1 AS Petrolul Stoina
CS Internațional Bălești 2 – 1 FC Petrolul Țicleni
AS Avântul Baia-de-Fier 0 – 3 CS Novaci
CS Jiul Rovinari 2016 6 – 1 CS Parângul Bumbești-Jiu
CS Petrolul Bustuchin 6 – 0 AS Viitorul Negomir
#Echipa M V E I GM GP P
1.ACS Știința Turceni 8 7 1 0 26 4 22p
2.CS Jiul Rovinari 2016 8 5 3 0 28 8 18p
3.CS Novaci 8 5 1 2 18 8 16p
4.CS Vulturii Fărcășești 8 4 3 1 18 6 15p
5.CS Petrolul Bustuchin 8 4 2 2 37 8 14p
6.CS Internațional Bălești 8 3 4 1 21 10 13p
7.FC Petrolul Țicleni 8 4 1 3 14 8 13p
8.CS Parângul Bumbești-Jiu 8 3 3 2 21 20 12p
9.AS Avântul Baia-de-Fier 8 3 3 2 18 20 12p
10.AS Minerul II Mătăsari 8 2 0 6 5 24 6p
11.AS Viitorul Negomir 8 1 2 5 9 26 5p
12.Flacăra Roșia de Amaradia 8 1 2 5 15 34 5p
13.AS Dinamo Inter Stănești 8 1 1 6 11 37 4p
14.AS Petrolul Stoina 8 0 0 8 5 33 0p

Liga a V-a, Etapa 11
AS Unirea Bolboși 4 – 0 AS Foresta Văgiulești
AS Ştiinţa Drăguţeşti 2 – 0 AS Viitorul Brănești
CS Dumbrava Câlnic 2 – 2 AS Triumful Borăscu
AS Scoarța 2 – 0 AS Știința Turburea
AS Victoria Ionești 2019 8 – 0 AS Bradul Polovragi
AS Pandurii Padeș 2019 1 – 1 AS Unirea Dragotești
AS Viitorul Cătunele 3 – 0 AS Dănești
AS Viitorul Plopșoru 2 – 3 AS Energetica Tismana
AS Știința Godinești 4 – 2 AS Gilortul Bengești
# Echipa M V E I GM GP P
1.AS Unirea Bolboși 11 7 2 2 26 16 23p
2.AS Gilortul Bengești 10 7 1 2 25 14 22p
3.AS Triumful Borăscu 11 6 3 2 45 28 21p
4.AS Unirea Dragotești 11 5 4 2 29 17 19p
5.AS Scoarța 11 5 4 2 25 13 19p
6.AS Știința Godinești 11 5 3 3 39 31 18p
7.AS Viitorul Brănești 11 5 3 3 24 17 18p
8.AS Pandurii Padeș 2019 11 5 2 4 25 19 17p
9.AS Știința Turburea 11 5 2 4 20 14 17p
10.AS Foresta Văgiulești 11 5 0 6 32 40 15p
11.AS Energetica Tismana 11 4 1 6 29 31 13p
12.AS Viitorul Plopșoru 11 4 1 6 21 25 13p
13.CS Dumbrava Câlnic 11 4 1 6 15 26 13p
14.AS Dănești 11 3 3 5 25 27 12p
15.AS Viitorul Cătunele 11 3 3 5 31 43 12p
16.AS Ştiinţa Drăguţeşti 11 4 0 7 26 43 12p
17.AS Șt. Popmond Plopșoru 10 3 2 5 25 27 11p
18.AS Victoria Ionești 2019 11 2 4 5 25 31 10p
19.AS Oltețul Alimpești 10 2 3 5 20 30 9p
20.AS Bradul Polovragi 11 2 2 7 21 36 8p
Cătălin Pasăre

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here