Programul turului Ligii Naționale de handbal masculin:

312

Etapa I: 23.08
HC Vaslui – ENERGIA TÂRGU-JIU
Steaua București – Potaissa Turda
Poli Timișoara – CSM București
CSM Ploiești – HC Odorhei
HCM Minaur Baia Mare – Dinamo București
CSM Focșani 2007 – HC Adrian Petrea
Danubius Galați – Dunărea Călărași

Etapa II: 27.08
ENERGIA TÂRGU-JIU – Danubius Galați
Potaissa Turda – Dunărea Călărași
HC Adrian Petrea – HC Vaslui
Dinamo București – CSM Focșani 2007
HC Odorhei – HCM Minaur Baia Mare
CSM București – CSM Ploiești
Steaua București – Poli Timișoara

Etapa III: 30.08
Dunărea Călărași – ENERGIA TÂRGU-JIU
Poli Timișoara – Potaissa Turda
CSM Ploiești – Steaua București
HCM Minaur Baia Mare – CSM București
CSM Focșani 2007 – HC Odorhei
HC Vaslui – Dinamo București
Danubius Galați– HC Adrian Petrea

Etapa IV: 06.09
Potaissa Turda – ENERGIA TÂRGU-JIU
HC Adrian Petrea – Dunărea Călărași
Dinamo București – Danubius Galați
HC Odorhei – HC Vaslui
CSM București – CSM Focșani 2007
Steaua București – HCM Minaur Baia Mare
Poli Timișoara – CSM Ploiești

Etapa V: 13.09
ENERGIA TÂRGU-JIU – HC Adrian Petrea
CSM Ploiești – Potaissa Turda
HCM Minaur Baia Mare – Poli Timișoara
CSM Focșani 2007 – Steaua București
HC Vaslui – CSM București
Danubius Galați– HC Odorhei
Dunărea Călărași – Dinamo București

Etapa VI: 20.09
Dinamo București – ENERGIA TÂRGU-JIU
Potaissa Turda – HC Adrian Petrea
HC Odorhei – Dunărea Călărași
CSM București – Danubius Galați
Steaua București – HC Vaslui
Poli Timișoara – CSM Focșani 2007
CSM Ploiești – HCM Minaur Baia Mare

Etapa VII: 27.09
ENERGIA TÂRGU-JIU – HC Odorhei
HCM Minaur Baia Mare – Potaissa Turda
CSM Focșani 2007 – CSM Ploiești
HC Vaslui – Poli Timișoara
Danubius Galați– Steaua București
Dunărea Călărași – CSM București
HC Adrian Petrea – Dinamo București

Etapa VIII: 04.10
CSM București – ENERGIA TÂRGU-JIU
Potaissa Turda – Dinamo București
HC Odorhei – HC Adrian Petrea
Steaua București – Dunărea Călărași
Poli Timișoara – Danubius Galați
CSM Ploiești – HC Vaslui
HCM Minaur Baia Mare – CSM Focșani 2007

Etapa IX: 11.10
ENERGIA TÂRGU-JIU – Steaua București
CSM Focșani 2007 – Potaissa Turda
HC Vaslui – HCM Minaur Baia Mare
Danubius Galați– CSM Ploiești
Dunărea Călărași – Poli Timișoara
HC Adrian Petrea – CSM București
Dinamo București – HC Odorhei

Etapa X: 18.10
Poli Timișoara – ENERGIA TÂRGU-JIU
Potaissa Turda – HC Odorhei
CSM București – DinamoBucurești
Steaua București – HC Adrian Petrea
CSM Ploiești – Dunărea Călărași
HCM Minaur Baia Mare – Danubius Galați
CSM Focșani 2007 – HC Vaslui

Etapa XI: 22.10
ENERGIA TÂRGU-JIU – CSM Ploiești
HC Vaslui – Potaissa Turda
Danubius Galați– CSM Focșani 2007
Dunărea Călărași – HCM Minaur Baia Mare
HC Adrian Petrea – Poli Timișoara
Dinamo București – Steaua București
HC Odorhei – CSM București

Etapa XII: 15.11
HCM Minaur Baia Mare – ENERGIA TÂRGU-JIU
Potaissa Turda – CSM București
Steaua București– HC Odorhei
Poli Timișoara – Dinamo București
CSM Ploiești – HC Adrian Petrea
CSM Focșani 2007 – Dunărea Călărași
HC Vaslui – Danubius Galați

Etapa XIII: 22.11
ENERGIA TÂRGU-JIU – CSM Focșani 2007
Danubius Galați– Potaissa Turda
Dunărea Călărași – HC Vaslui
HC Adrian Petrea – HCM Minaur Baia Mare
Dinamo București – CSM Ploiești
HC Odorhei – Poli Timișoara
CSM București – Steaua București

Lotul Energiei pentru sezonul 2015-2016:
Portari: Șelaru, Țenghea, Bucătaru
Extremă stânga: Păunică, Bejenariu
Extremă dreapta: Mledenciu, Nistor
Inter dreapta: Acatrinei, Stoica, B. Mănescu
Inter stânga: Al. Mănescu, Dediu, Țuțu, Târzioru
Centru: Enache, Chiruț
Pivot: Giotoiu, Iancu, Șoldănescu
Cristi Constantinescu

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here