Pandurii s-a impus în primul amical

1138

Pandurii Târgu Jiu s-a impus în primul meci de pregătire disputat în această iarnă. Trupa antrenată de Mario Găman a trecut de Jiul Rovinari, scor 0-3, într-un joc disputat pe terenul formaţiei de eşalon inferior. Toate cele trei goluri ale confruntării au venit în primul act. Antonio Dumitrescu a punctat în minutele 14 şi 38, iar Robert Petre în minutul 25.
Pentru vizitatori au evoluat Alexandru Opriţa – Horaţiu Peia, Robert Stancu, Alberto Suently, Andrei Truşescu, Eric Isquierdo, Mihai Stancu, Marian Pleaşcă, Robert Petre, Tyrese Duijker şi Antonio Dumitrescu.
În repriza secundă, Mario Găman a apelat la următoarea formulă: Cătălin Iovicin – Cristian Moldovan, David Savu, Jorgen Gomes, Cătălin Afrim, Alfred Mensah, Marian Habet, Adrian Tănăsoiu, Bebeto Lupuleţ, Ovidiu Rasoveanu, Andrei Georgescu. Următorul meci pentru echipa-fanion a Gorjului va avea loc la începutul acestei săptămâni.