Pandurii, punct pe Cluj Arena

1254

Pandurii Târgu Jiu a plecat neînvinsă din fieful Universității Cluj, într-un joc disputat în etapa a treia a play-out-ului Seriei A. Gorjenii au remizat în Ardeal, scor 1-1, după ce au deschis scorul în debutul confruntării. Golul vizitatorilor a fost reușit de Gabriel Dodoi, în minutul 5, când atacantul gorjean a profitat de o respingere a portarului advers și a trimis balonul sub transversală. ,,Şepcile roșii” au revenit în meci în minutul 31, când Idan Golan a împins balonul în plasă după o fază fixă. Dodoi a avut golul doi în vârful bocancului în partea secundă, dar golgheterul Pandurilor nu a putut să-l învingă pe Anca-Trip din careul mic (73). Pandurii a terminat și această partidă în inferioritate numerică. Căpitanul Marian Pleașcă a văzut al doilea cartonaș galben în minutul 82, după o intrare cu cotul sus, considerată periculoasă de centralul confruntării. Este primul punct obținut în play-out de gorjeni, după înfrângerile cu Recea și Slatina. Echipa noastră este deja retrogradată.