Pandurii pierde teren în fața Reșiței

1123

CSM Reşiţa s-a distanțat în fruntea clasamentului în Seria 7, după ce Pandurii Târgu Jiu a remizat cu Viitorul Şimian la Severin. Antrenorul Călin Cojocaru a avertizat că meciul cu trupa mehedințeană va fi cel mai greu de până acum şi a avut dreptate. Gazdele au condus cu 2-0, după golurile marcate de Alexandre Bahanag Song (24) şi Fabio Trip (51). O dublă reuşită de Bebeto Lupuleţ a adus un punct pentru vizitatori. Atacantul, care marcase şi în runda precedentă cu Aurul Brad, a înscris în minutele 66 şi 74. Din păcate pentru panduri, principala contracandidată la promovare din serie, CSM Reşiţa, a obţinut un succes dramatic. Singurul gol al partidei cu Voinţa Lupac i-a aparţinut lui Mediop şi a venit în al doilea minut al prelungirilor. În aceeași rundă, Viitorul Târgu Jiu 2 a reuşit să o învingă pe Progresul Ezeriş, 2-1. Golurile trupei gorjene au fost marcate de Darius Gheban şi Sebastian Chelariu. Cealaltă formație din judeţ, Gilortul Târgu Cărbuneşti, a fost învinsă de Jiul Petroşani.