Pandurii, out din Europa

504

Pandurii a părăsit cupele europene, după o dublă înfângere în fața celor de la Maccabi. În  această seară, israelienii s-au impus cu 2-1, după ce în tur au câștigat cu 3-1.

Israelienii au început bine meciul, iar după 25 de minute se aflau în avantaj. Igiebor a deschis scorul cu o lovitură de cap de la 7 metri și a stabilit scorul primei reprize.

După pauză, Pleașcă a readus speranțele gorjenilor. Fundașul dreapta a marcat cu un șut din 5 metri, după o acțiune personală.

Pe final, Pandurii nu a avut forța să mai marcheze, iar Benayoun a stabilit scorul final. Mijlocașul a marcat în minutul 80 cu un șut de la 10 metri și a adus victoria echipei sale.