Pandurii a câştigat la Filiaşi

1029

Pandurii Târgu Jiu s-a impus în ultima partidă de verificare disputată. Trupa pregătită de Călin Cojocaru a trecut cu 3-1 de formaţia lui Mario Găman, CSO Filiaşi. Tot un fost pandur a deschis şi scorul pentru gazde. Robert Dănescu a punctat din penalti în minutul 58. Gorjenii au întors scorul în minutele de final ale confruntării. Pentru echipa din Târgu-Jiu au marcat Acosta (`75), Tănăsoiu (`77) şi Dumitrescu (`90). Antrenorul Călin Cojocaru a trimis pe teren următoarea echipă: Iovicin – Okeke, Stancu, Sean, Mensah, Corduneanu, Afrim, Rasoveanu, Pleaşcă, Acosta, Obeng. Pe parcursul jocului au mai intrat: Opriţa, Cojocaru, Petre, Lupuleţ, Tănăsoiu, Habet, Dănăricu, Patrik, Dumitrescu. CSO Filiași a evoluat în următoarea formulă Alex Șerban (’30, Constantinescu; ’60, Mișu) – Dănescu, Calu, Tătaru, Vlad Popa – Pencea, Vâlcică, Rogoveanu – Săulescu, Fotescu, Vespe. La pauză au mai intrat Bubuioc, Simionescu și Fueru, iar din minutul 75: Pârvu, Georgescu, Manolache și câțiva juniori veniți în probe. A fost a cincea partidă test pentru Pandurii Târgu Jiu, care a mai evoluat în această vară împotriva echipelor Universitatea Craiova (0-7), Jiul Rovinari (5-1) şi Viitorul Şimian (0-0, 3-1).