Pandurii 2, patru goluri într-o repriză

541

Echipa secundă a Pandurilor și-a fructificat atuurile și s-a impus clar în etapa a VI-a a Ligii a 3-a, trupa lui Adi Bogoi câștigând cu 4-0 (4-0) meciul cu CS Ineu.
Tinerii fotbaliști de la Pandurii II au pornit mai greu meciul cu echipa din Ineu, oaspeții au avut două ocazii importante la poarta lui Oprița, dar nu s-au pierdut cu firea și au deschis scorul în minutul 17 prin Mărgărit, care a profitat de un lanț de greșeli incredibile ale oaspeților și a înscris cu un șut din marginea careului mic. A fost momentul în care echipa din Ineu a rămas fără replică, iar Cocină și-a trecut în cont un spectaculos hattrick până la pauză, atacantul pandur înscriind în minutele 27, 40 și 44. Cu un avantaj liniștitor luat în prima repriză, antrenorii gorjenilor și-au permis să dea șansa debutului în liga a 3-a pentru alți doi jucători proveniți de la echipele de juniori ale clubului, acum fiind rândul lui Pîrvulescu și Tudor să evolueze pentru prima dată la acest nivel. Cu acest succes, Pandurii II a urcat în clasament până pe locul 4, cu 10 puncte acumulate. În aceeași etapă, Minerul Motru a scos un egal la Filiași reușind să egaleze în ultimul minut de joc, scor 1-1 (0-0) cu ACSO Filiași. Gazdele au marcat primele, prin Bălă, în minutul 60, iar Patrian Trifu a adus un punct pentru echipa sa transformând un penalti în minutul 90. În fața liderului seriei a IV, Știința Turceni a cedat în deplasare cu 2-0 (1-0) meciul cu Național Sebiș. Bozian a deschis scorul înaintea pauzei, în minutul 42, iar Radu a înscris golul cu care s-a stabilit scorul final în prelungirile întâlnirii, în minutul 92.