Nervi la maximum la meciul Pandurii-Târgu Mureș

542

Pandurii a câștigat meciul cu ASA Tg. Mureș, 2-0, după o partidă cu nervi și patru jucători eliminați. Ambele goluri au fost marcate în a doua repriză. În minutul 46, Vasiljevici a deschis scorul cu o lovitură de cap din șapte metri. Scorul final a fost stabilit de Hora, care a transformat un penalty, în minutul 73.
După această victorie, Pandurii urcă pe locul doi, cu 27 de puncte, două mai puțin decât Astra, iar ASA Tg. Mureș rămâne pe locul 6.
Jucătorii ambelor echipe au fost extrem de nervoși, iar Sebastian Colțescu a dat 4 cartonașe roșii, toate acordate celor de la ASA. Pe lângă cele patru roșii, cei de la ASA au mai primit și 10 cartonașe galbene. Săpunaru a primit și el un cartonaș galben.